Академія інтелекту СКАРБ
Спортивний Клуб: Аеробіка Розуму - Бридж

Бридж клуб 2х2. Зустріч 13-а
                                                                       ЗУСТРІЧ ТРИНАДЦЯТА

                         ЕЛЕМЕНТИ РОЗІГРАШУ

                                                                           (ПРОДОВЖЕННЯ)

 

Як правило, маневр вироблення блоток на практиці не викликає особливих утруднень. Сумніви можуть виникнути хіба що в тому разі, коли отримаємо можливість виробити блотки в двох мастях: яку з них обрати?  Головний принцип - завжди розраховуймо на найдовшу масть, в якій можна надбати більше вироблених блоток - форт.

Вправа. Як з позиції S слід спланувати розіграш контракту «3 без козиря» після атаки чирвовою дамою у здачі:

                      п- 85

                      ч- Т5

                      б- К8643

                      т- Т1082

     п- К1032         N        п- Д974

     ч- ДВ1096  W     E     ч- 832

     б- Д10            S         б- В95

     т- В4                          т- Д93

                       п- ТВ5

                       ч- К74

                       б- Т72

                       т- К765

Відповідь.  

Спочатку підрахуємо, cкільки маємо вірних взяток. У піках - одну, в чирві — дві й по стільки ж у бубні та трефах. Всього лише сім. А чи можемо виробити які-небудь блотки? Так: як у бубні, так і у тре­фах, після того, як тричі зіграємо в цю масть, блотки будуть хорошими – стануть фортами. Однак у трефах — лише одна, зате в бубні — аж дві, або стільки, скільки бракує нам до дев'яти. Тим-то пі­сля взятки на туза чирви ми повинні зіграти бубновою блоткою зі стола до туза в руці. Далі виходимо бубновою двійкою до короля на столі, а звідти виходимо бубною втретє. Таким чином одержимо по дві взятки в чирві та трефах, одну пікову і чотири (туз, король і дві форти) бубнові.

    Уміння використати вироблені блотки грає на практиці величезну роль, тому що часто є найкращим способом одержання необхідної кількості додаткових взяток. Розглянемо ще один приклад на цю тему.

 

   Вправа.

 Як з позиції W спланувати розіграш контракту «3 без козиря» після атаки червоним валетом, якщо маєте в руці й на болвані такі карти:

     п- Т975            N            п- К62

     ч- ТК5          W    E        ч- Д3

     б- Т64              S             б- 98532  

     т- Т73                              т- К62

 

   Відповідь.

 Як і завжди, починаємо з підрахунку вірних взяток на старші фігури: по одній у піках і трефах, три червових і одна бубнова. Отже, бракує однієї. Де її знайти? Неважко помітити, що маємо можливість вироблення блоток у двох мастях – піках та бубні, до того ж в останній повинні одержати навіть дві форти. Таким чином, після взятки на чирвового короля слід зіграти в бубну – найпростіше тузом і блоткою. Підсад нам не загрожує, тому що в решті мастей маємо по дві затримки. Після довільного виходу захисників знову граємо в бубну й перехоплюємо ініціативу на наступному ході, щоб використати дві бубни, які залишилися на столі. Отже, контракт виконаємо навіть з перевищенням, що має вже менше значення.

   Якби ми скористалися розрахунками вірогідності, то побачили б, що шанси на вироблення бубнових форт майже вдвічі вищі, ніж у піках…

   Визначаючи в якій масті одержимо найбільший шанс для вироблення для себе форт, корисно щоразу вдаватися до послуг таблиці вірогідностей  розкладу.

 

Вивчіть її уважно і час від часу повертайтеся до неї, оскільки там міститься чимало корисної інформації для складання плану розіграшу як у грі без козиря, так і з ним.

 

ТАБЛИЦЯ ВІРОГІДНОСТЕЙ РОЗКЛАДІВ

 

кількість карт  масті на лінії

розклад решти

карт у суперників

 

вірогідність

розкладу

 

         6

4-3

5-2

6-1

7-0

62

30,5

7

0,5

 

7

4-2

3-3

5-1

6-0

48

36

15

1

 

8

3-2

2-2

4-0

68

28

4

 

9

3-1

2-2

4-0

50

40

10

10

2-1

3-0

78

22

11

1-1

2-0

52

48

Перевіримо тепер, наскільки пра­вильним було наше твердження в по­передній вправі: шанс вироблення бу­бнових блоток удвічі вищий, ніж блоток пік. У бубні ми мали вісім карт, а блотки можна виробити в тому разі, якщо ця масть у захисників поділиться 3—2 (чи навпаки). Скористаємося таблицею: вірогідність такого розкла­ду складає 68 процентів. При семи картах однієї масті на двох руках(стільки було в піках) блотка буде виробленою, якщо ця масть у вісту­ючих розклалася 3—З. Який шанс у такого розкладу? Лише 36 процентів.

 

Директор   Бридж-клубу "2х2"

Ю. ШАПОВАЛОВ.

("Слобідський край"

від 28 березня 1991р.)

 

 Обновлен 05 июн 2018. Создан 03 июн 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
"Самая большая роскошь на свете - это роскошь человеческого общения." (Антуан де Сент-Экзюпери)