Академія інтелекту СКАРБ
Спортивний Клуб: Аеробіка Розуму - Бридж

Бридж клуб 2х2. Зустріч 11-а
                                                        ЗУСТРІЧ ОДИНАДЦЯТА

                   СКЛАДАЄМО БАЛАНС.

                   ЕЛЕМЕНТИ РОЗІГРАШУ


Під час торгівлі ми повинні якомога точніше скласти спільний баланс наших двох рук.

 І з теорії, і з практики відомо скільки, при так званих середніх розкладах, треба мати фігурних очок для реалізації контракту, який завершує партію чи роббер.

Скажімо, у грі без козиря для одержання дев’яти взяток треба 26 ФО, при цьому необхідні затримки (карти, що гарантують    нам взятки) в усіх мастях.

Для виграшу малого шлема обов'­язкова наявність на двох руках, що найменше, 32 ФО.

Якщо маємо погоджену  козирну масть, в якій разом із партнером на­раховуємо не менше восьми карт, то для закінчення партії (чи роббера), тобто для одержання десяти  взяток при грі у чирві чи піках,  необхідно близько 25 ФО. Якщо ж козирною мастю будуть трефи чи бубна, то для одержання одинадцяти взяток потрібно в середньому 28 ФО.

Слід підкреслити, що на практиці можна зустріти (незалежно від розкладу) відхилення  від середньої сили, про яку говорить статистика балансу.

І все ж, у переважній більшості випадків,  якщо наше зобов'язання узгоджуватиметься з балансом рук, реалізація контракту виявиться можливою. Тому слід суворо дотримуватися меж відкриття і входжень у торгівлю, щоб наш партнер не був введений в оману при оцінці  загальної сили наших рук. Йому не раз доводитиметься приймати  рішення   про

остаточний контракт, і хто, як не ми, зацікавлені у тому, щоб зобов’язання було реальним, ґрунтувалося   на достовірній інформації.

                         *   *   *

Після закінчення торгівлі починається друга, вирішальна фаза гри  - розіграш. Як ми вже знаємо, розігрує контракт той гравець, який першим відкрив козирну масть або ж за­пропонував гру без козиря, якщо для такої є відповідна карта.

Подивимось тепер, як слід боротися за взятки. Під час розіграшу ми маємо  справу з чотирма  мастями, проте для початку розглянемо прийоми, до яких можна вдатися для одержання взяток в одній масті. Завдяки цьому наші міркування будуть легшими для розуміння.

Пам'ятаємо, що взятка належить найстаршій у ній   карті (нагадуємо: граємо тільки в одній масті). Та це, однак, не означає, що першу взятку одержить туз, другу – король, тре­тю — дама, а четверту — валет. Не обов'язково, щоб взятку одержувала карта, найстарша взагалі: досить просто більш високої в даній конкретній взятці. Тому не слід принижувати ролі блоток.

ІІочинаємо з найпростіших прикладів. Подивимось,  як  слід   розігрувати масть у такому розкладі:

  п-ТДВ4

     N

W       E

     S

   п-К7

І в цьому, і в усіх подібних випад­ках, передусім відігруємо  фігуру   в тій руці, в якій маємо менше  карт даної масті. В запропонованому при­кладі отже, спочатку виходимо Коро­лем пік з руки і докладаємо четвірку зі столу (болвана). У наступній взятці виходимо сімкою з руки й одержуємо три взятки на фігури болвана.

Якщо спочатку стягнути туза, а потім короля пік, то можемо мати труднощі

з одержанням взяток на інші фігури,  адже вони залишилися на столі, а ми – після взятки на короля — повинні будемо виходити з руки.

Вправа,

Як нам слід грати, щоб узяти всі можливі взятки, якщо масть розділилась так:

Ми                  Болван

1) п- ТДВ            п- К1032

2) ч- ТД              ч- КВ105

3) б- ТВ9            б- КД

4) т- ТД7             т- КВ

5) п- ТВ               п- КД

 Відповіді:  

Ось як слід нам діяти:

1) У перших двох взятках стягуємо Туза і Даму з руки, а потім  Валета приймаємо Королем на столі і граємо десяткою.   

2) Стягуємо Туза, після чого Даму приймаємо Королем і в столі беремо послідовно взятки на Валета і десятку.

3) Виходимо з руки дев'яткою і бе­ремо на столі взятку Королем. Даму приймаємо Тузом у руці й маємо ще взятку на Валета.

4) Граємо сімкою з руки, а одержує взятку Королем на столі, тепер Валета приймаємо Тузом, а останню взятку бере Дама.

5) Тут спосіб розіграшу довільний — в будь-якому разі одержуємо дві взятки. Відзначимо, як багато втрачаємо через відсутність блоток при наших фігурах. Незважаючи на наявність чотирьох фігур, одержуємо тільки дві взятки.

*    *     *

Як уже повідомлялося. в Харкові відбувся бриджевий турнір, присвячений 8 Березня. В ньому взяли участь 23 пари гравців. Кращими, з шости мікстових пар, стали: Катерина Братусь та Михайло Грановський, Тамара та Юрій Шаповалови, Олена Борисенко та Сергій Забуга.

 

Директор   Бридж клубу "2х2"

Ю. ШАПОВАЛОВ.

("Слобідський край"

від 14 березня 1991р.)

 Обновлен 05 июн 2018. Создан 26 мая 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
"Самая большая роскошь на свете - это роскошь человеческого общения." (Антуан де Сент-Экзюпери)