Академія інтелекту СКАРБ
Спортивний Клуб: Аеробіка Розуму - Бридж

Бридж клуб 2х2. Зустріч 3-я
 

                                                                  ЗУСТРІЧ ТРЕТЯ


Сьогодні ми продовжи­мо знайомитися з прави­лами гри. В них немає ні­чого складного, деякі навіть тривіальні, однак їх треба засвоїти твердо, бо під час гри не можна користуватися шпаргал­ками. Відомо, що скупий платить двічі, та ще кра­ще відомо, що майже кожен вважає: це стосуєть­ся когось іншого.

 

                              ВЗЯТКА


Взяття (розігрування) взяток є в  бри­джі  головним елементом, яким у футболі удар м'ячем.

Взятка (В) складається з  чо­тирьох карт, які по черзі докладають усі четверо гравців. Починає В

(ходить) гравець, що взяв попередню В. Він кладе довільну, за своїм бажанням, карту на стіл біля себе. Решта гравців по черзі робить те ж са­ме. Обов'язково докладати карти під масть, однак не обов'язково  при цьому класти вищу (старшу) карту. Особливо зазначимо, що за відсутності масті докладання козиря не обов'язкове; немає мас­ті — знось   (докладай) будь-яку  карту.  Взятку одержує той гравець, чия карта була старшою в цій масті. Якщо хтось із гравців не мав масті хо­ду і поклав козир, то взя­тку одержує той гравець, чий козир більший.

Взятка є доробком обох гравців, що складають пару: визначення, хто її здобув, важливе лише як право на наступний хід. Після встановлення приналежності В кожний гравець перевертає карту,     і кладе її сорочкою вгору, орієнтуючи карту, як риску, вздовж лінії пари, що її виграла. Доки хоча б одна карта взятки залишається відкритою,   кожен гравець має право зажа­дати відкрити всі інші кар­ти даної взятки. Після пе­ревертання всіх карт взятки це вже недо­пустимо і тоді кожен може подивитися лише свою останню зіграну карту.

Чітке та послідовне укладання зіграних карт усіма гравцями дозволяє, у разі потреби, простежити хід боротьби у зворотному порядку, від­криваючи по черзі карти, що належать до кожної взятки.

 

                                                          ТОРГІВЛЯ


   Гра  в бридж складається з двох частин: торгівлі та розіграшу. В ході торгівлі визначається контракт, тобто зобов'язання однієї з пар взяти певну кількість взяток при якому-небудь козирі чи без козиря. Торгівлю починає гравець, який роздавав карти ("сдаючий"). Після нього заявку робить той,  хто сидить зліва  і т.д..

   Гравець, чия черга торгуватися, говорить "пас" (відмова від торгівлі в цей момент), або  робить заявку, яка згідно з домовленістю партнерів є "інформаційною" (щось розповідає про склад карт гравця та його побажання щодо подальшої торгівлі) або "балансною" (пропозиція партнеру перетворити її у контракт, якщо він не має заперечень).

   Після трьох пасів поспіль довільна заявка перетворюється в контракт.

   Контракт — оголошення кількості взяток, які пара зобов'язується взяти понад шість взяток (тобто більше половини) з зазначеним козирем або без козиря.

   Наприклад: 1♠ - зобов'язання взяти 7(6+1) взяток при козирі піка; 2б/к – 8(6+2) взяток без козирів і т.п.

   Гравець, що першим в парі робить відмінну від пасу заявку має назву "відкриваючий", а його партнер отримує назву "відповідаючий".

   Якщо жоден з гравців не розпочав торгівлю (усі "спасували") то здача не грається й переходять до наступної.

   Розпочати торгівлю можна з довільної заявки. Загальний список заявок такий:1♣, 1♦, 1♥, 1♠, 1б/к, 2♣, 2♦, …,7б/к.

   На довільну заявку суперника можна проголосити "контру" (К), яка наділена властивістю подвоєння вартості гри, якщо контракт з контрою буде виконано, та суттєво збільшує програш в разі невиконання зобов'язань.

   На "контру" суперника маємо можливість проголосити "реконтру" (КК), що подвоює властивості контри.

   Як це позначається на підсумковому результаті більш докладно йтиметься далі в розділі   «Запис». Контра або реконтра всту­пають у силу, якщо після них  три гравця поспіль спасують. Будь-яка інша заявка, що зроблена за правилами відміняє дію попередньої контри чи реконтри.

 

Закінчення     розділу

"Торгівля" і продовження знайомства з правилами гри в   наступний четвер.

 

Директор  Бридж клубу "2х2"

Ю. ШАПОВАЛОВ

("Слобідський край" від 17 січня 1991р.)Обновлен 15 июн 2018. Создан 11 сен 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
"Самая большая роскошь на свете - это роскошь человеческого общения." (Антуан де Сент-Экзюпери)