Академія інтелекту СКАРБ
Спортивний Клуб: Аеробіка Розуму - Бридж

Бридж клуб 2х2. Зустріч 2-а
 

                                                       ЗУСТРІЧ ДРУГА


Як і всі, спортивні ігри, бридж має спрощений варіант — робберний бридж. Цей різновид відрізняється лише системою запису. Решта елементів двобою повністю співпадає.

 

                                             ПРАВИЛА ГРИ


Старшинство карт і ма­стей. У бридж грають два на два, колодою з 52 карт, по 13 у кожного гравця, а також, що є дуже важливим, у кожній масті. Старшинство мастей: найнижчою з мастей є трефа (тут і далі означатимемо - ♣) ;

далі по висхідній ідуть бу­бна (♦), чирва (♥), піка (♠). Гра без козиря (всі масті рівні)  є найстаршою.

Старшинство карт у ма­сті: туз, король, дама, валет, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2. Карти від туза до десятки називають фігурами. Починаючи від дев'ятки — блотки. Туз, король, дама — старші фігури, валет і десятка — молодші. Піка й чирва називаються - старшими мастями (або мажорами), трефа й бубна — молодшими (або мінорами).

 

Розклад мастей. Масть, в якій маємо 3 або менше карт, є мастю короткою. Дві карти в масті називають дублем, одну — синглетом. Відсутність карт у масті — це ренонс у масті. Чотири або більше карт в одній масті називають лонгером.

Спосіб, яким розташувалися масті в нашій руці, називається розкладом мастей. Наприклад:

♠ хххх ♥ ххххх ♦ ххх ♣ х,

є розкладом (4-5-3-1),

♠ хххх ♥ хххх ♦ ххххх ♣ -,

є розкладом (4-4-5-0) і т.п..

 

Партнери. Бридж є грою двох пар. Гравці, які сидять напроти, утворюють пару. Пари визначаються шляхом жеребкування таким чином: із закритої колоди кожен гравець витягує по одній карті. Гравець з найбільшою картою обирає місце. Ранг карт інших  гравців визначає послідовність їхньої гри з ним (по одному робберу з кожним). Роббер — це замкнений фрагмент гри, який грається до перемоги у двох партіях (пояснення бу­де, дано в розділі   «запис»).  Три роббери складають за­кінчений цикл гри, в яко­му всі грали кожний з кожним як партнери. Називається це туром.

 

Черговість  роздавання. Гравець, який одержав за жеребом старшу карту, першим роздає карти (після того, як їх зсуне суперник, що сидить пра­воруч від нього). Карти роздаються по одній, починаючи від гравця зліва, до роз­дачі всієї колоди. В цей час партнер того що здає тасує іншу колоду і кла­де її після цього біля своєї правиці, оскільки наступним ді­литиме карти суперник, який сидить ліворуч від роздаючого. У бриджі всі дії (роздавання, докладан­ня до взятки , оголошення   заявок, тощо) відбувається за годинниковою стрілкою — зліва направо.  

До зустрічі наступного четверга!

 

Директор Бридж-клубу "2х2"

Ю. ШАПОВАЛОВ

("Слобідський край"

від 10 січня 1991р.)Обновлен 14 июн 2018. Создан 11 сен 2011  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
"Самая большая роскошь на свете - это роскошь человеческого общения." (Антуан де Сент-Экзюпери)